- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uçan kalelerin ikinci paketi TSK’ya teslim edildi

24 Kasım 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNDEM»Uçan kalelerin ikinci paketi TSK’ya teslim edildi
Uçan kalelerin ikinci paketi TSK’ya teslim edildi

“Uçan kale” olarak nitelendirilen CH-47F Chinook helikopterleri projesi kapsamında alınan 3 helikopterden oluşan ikinci paket de Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim edildi. Proje çerçevesinde, ilk 3 helikopter Temmuz ayında TSK’ya verilmiş, pilot ve teknisyen kurslarına başlanmıştı.

TOPLAM 11 TANE ALINACAK

Türk Silahlı Kuvvetleri, 3 helikopterden oluşan diğer paketi de teslim aldı. Kalan 5 helikopterin ise 2018 yılı sonlarında envantere girmesi planlanıyor. ABD ile Türkiye arasında yapılan hükümetler arası satış sözleşmesi kapsamında “uçan kale” olarak nitelendirilen CH-47F Chinook helikopterlerinden 6’sı Kara Kuvvetleri Komutanlığına, 4’ü Özel Kuvvetler Komutanlığına, biri ise Milli Savunma Bakanlığına olmak üzere toplam 11 helikopterin alınması hedefleniyor.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA

Çift motorlu ve diğer helikopter türlerinden farklı olarak çift rotorlu olan ağır yük helikopteri CH-47F Chinook ile TSK, uzun yıllardır ihtiyacını duyduğu çoklu personel ve ağır yük taşıma kabiliyetine sahip olacak. TSK’nın sosyal paylaşım sitesi Youtube’daki hesabından, CH-47F Chinook helikopterinin gemiden indirilmesi ve limandan havalanmasına ilişkin görüntüler paylaşılmıştı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,