- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TSK: 24 DEAŞ’lı terörist öldürüldü

06 Kasım 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNDEM»TSK: 24 DEAŞ’lı terörist öldürüldü
TSK: 24 DEAŞ’lı terörist öldürüldü

TSK’dan yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatı’nın 75’inci gününde, Mare sektöründe; Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu tarafından ileri harekata devamla, Aktarin güneydoğusunda yer alan Shudud meskun mahallerinde kontrolün sağlandığı bildirildi.

1 MUALİF ŞEHİT

Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda, 1 muhalifin şehit olduğu, 8 muhalifin ise yaralandığı belirtilerek, harekata destek sağlayan Türk askerlerinde zayiat ve hasar meydana gelmediği kaydedildi.

UÇAKLAR TEYAKKUZDA

Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana 173 meskun mahalde (yaklaşık bin 370 kilometre kare) kontrol sağlandığı ifade edilerek, hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 30 DEAŞ terör örgütü hedefine atış yapılarak teröristlerin baskı altına alındığı ve manevra kabiliyetinden yoksun bırakıldığı vurgulandı. Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından, hava harekatının icra edilmediği, ani çıkacak hedeflere yönelik olarak yerde bekler uçakların görevlendirildiği ifade edildi.

7 HAVA HAREKATI

Açıklamada, “Koalisyon güçleri tarafından; Shudud (4) ve Numan (3) bölgelerinde tespit edilen DEAŞ TÖ mensuplarına yönelik 7 hava harekatı icra edilerek, 24 DEAŞ TÖ mensubu etkisiz hale getirilmiş, 2 havan ve savunma mevzii haline getirilen 1 bina imha edilmiştir.’ denildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :