- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Terörün etkilediği Yüksekova artık yatırımla anılacak!

23 Ekim 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » EMLAK-GAYRİMENKUL»Terörün etkilediği Yüksekova artık yatırımla anılacak!
Terörün etkilediği Yüksekova artık yatırımla anılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, bölücü terör örgütünün enkaza çevirdiği Yüksekova’da şehir hayatının normale dönmesi ve yerleşim alanlarının yeniden inşası için 2,5 milyar liralık yatırım hayata geçirilecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, terörle anılmak istemeyen Yüksekovalılar, yeni yapılacak konutlar, 10 bin kişi kapasiteli stadyum, sosyal tesis ve yeşil alanlar için gün sayıyor.

YENİ KONUT İÇİN YATIRIM PLANLANDI

Bu kapsamda Bakanlıkça, bölücü terör örgütünün enkaza çevirdiği ilçede şehir hayatının normale dönmesi ve yerleşim alanlarının yeniden inşası için 2,5 milyar liralık yatırım hayata geçirilecek. Yüzlerce konutun yapılacağı ilçede, sosyal tesis ve yeşil alanlar için de 250 milyon liralık bütçe ayrıldı.

İlçede enkaz kaldırma işlemleri sürerken, altyapı için 200 milyon, yol yapımı için 50 milyon, kira yardımları için 100 milyon ve yeni konut yapımları için ise yaklaşık 1 milyar 610 milyon liralık yatırım planlandı.

10 BİN KİŞİLİK YENİ STADYUM

Bakanlık, ilçede hayatın normale dönmesi ve oluşan maddi kayıpların telafi edilmesi için faaliyetlerini sürdürürken, ilçenin sosyal yaşamının geliştirilmesi için de çalışmalara başladı.

Bu kapsamda, sosyal tesis ve yeni yeşil alanların yanı sıra 30 milyon liraya mal olacak 10 bin kişi kapasiteli modern bir stadyum da şehre kazandırılacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :