- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Rus turist sayısında rekor kırıldı

06 Kasım 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » EKONOMİ»Rus turist sayısında rekor kırıldı
Rus turist sayısında rekor kırıldı

Antalya havalimanının verilerine göre, Ekim ayında paket tur kapsamında 129 bin 539 Rus turistin Antalya’ya geldiği saptandı. Bir sene önce ise bu değer 126 bin 609 kişiydi.

RUSYA TEK ARTIŞ GÖSTEREN ÜLKE

Rusya, organize turizm segmentinde tek artış gösteren ülke oldu, bunun aksine diğer Avrupa piyasaları çift haneli düşüş gösterdiler.

Almanya’dan gelen turistlerin paket tur sayısı yüzde 22, İngiltere’den yüzde 24, Hollanda’dan yüzde 24, Belçika ve Avusturya’dan yüzde 38, Polonya’dan yüzde 28 ve Fransa’dan yüzde 95 oranında düşüş yaşandı.

4,4 MİLYON TURİST KAYBEDİLDİ

Antalya 10 ay içerisinde 4,4 milyon turist kaybetti. Antalya için kilit piyasa olan Rusya ve Almanya piyasalarında toplam kayıp 3,5 milyona yükseldi.

Ocak-Ekim aylarında Alman turist sayısında yüzde 31 oranında, Rus turist sayısı yüzde 69 oranında azalma gerçekleşti. Geçen seneye göre, en hızlı düşüş Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’da yaşandı.

İki ülke arasındaki charter seferlerinin yenilenmesinin ardından Rus vatandaşları aktif bir şekilde Türkiye’ye dönmeye başladılar. Ocak-Eylül aylarında Türkiye Rus turistlerin yüzde 83,55’ini kaybetti. Temmuz-Ağustos ayında kayıp yüzde 89’a ulaştı.

KIŞ AYLARINDA DA DEVAM EDECEK

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :