- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mimarlar Odası Cumhuriyet’e operasyona tepkili

31 Ekim 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNDEM»Mimarlar Odası Cumhuriyet’e operasyona tepkili
Mimarlar Odası Cumhuriyet’e operasyona tepkili

Türkiye’nin mega projelerine karşı çıkan, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişimine karşı net bir duruş sergileyemeyen Mimarlar Odası, Cumhuriyet gazetesine sahip çıktı.

Yazılı bir açıklama yapan Mimarlar Odası, yaşananların kabul edilemez olduğunu ve baskıcı uygulamaları reddettiğini bildirdi.

“MİMARLAR ODASI OLARAK..”

Mimarlar Odası’nın açıklamasında; “Mimarlar Odası olarak; hukuksuz ve baskıcı, şiddete dayalı uygulamaları reddediyoruz. Yaşanmakta olan olağanüstü koşullar; güçler ayrılığı ilkesi kapsamında, laik, demokratik parlamenter sistemin etkinliğinin artırılması ile aşılabilecektir. Bunun için yargı bağımsızlığının sağlanması, üniversiteler, meslek kuruluşları, sendikalar, sivil toplum kuruluşları gibi anayasal kurumların sürece dahil edilmesi şarttır. Akılcı, bilimsel ilkelere dayalı, katılımcı, politika ve uygulamaların; düşünce, ifade ve haber alma gibi temel insan hak ve özgürlüklerinin desteklenmesinin hukuk devletinin olmazsa olmaz sorumluluklarından olduğunu bir kez daha anımsatmak istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Türk mimarların önündeki en büyük engel; Mimarlar Odası haberi

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,