- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İsviçreli yazarın Recep Tayyip Erdoğan analizi

24 Ekim 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNDEM»İsviçreli yazarın Recep Tayyip Erdoğan analizi
İsviçreli yazarın Recep Tayyip Erdoğan analizi

İsviçre’de yayın yapan Aargauer Zeitung gazetesinin yazarı Gerd Höhler, terör örgütü DEAŞ’a karşı başlatılan operasyondan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın izlediği politikayı değerlendirdi.

MİSAKI MİLLİ KARARLILIĞI

Konuyu; köşesinde geniş bir kapsamda irdeleyen Höhler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Misakı Milli vurgusuna dikkat çekerek Musul’un önemine sürekli vurgu yaptığını söyledi.

 

Misakı Milli’yi “I.Dünya Savaşı sonrasında Türkiye’nin kurtuluş mücadelesinin manifestosuydu. Buna göre Musul, Batı Trakya ve Suriye’deki Halep ili Türkiye’ye ait.” sözleriyle tanımlayan Gerd Höhler, Erdoğan’ın geniş bir coğrafyaya sahip çıktığını söyledi.

TÜRKİYE’NİN SINIRLARI GENİŞLER Mİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın B ve C planlarına da değinen İsviçreli yazar, yazısında “Erdoğan Türkiye’nin sınırlarını genişletmeyi mi hedefliyor? Türkiye’nin Musul harekatına katılımının engellenmesi durumunda B ve C planının varlığı iması bu yönde yorumlanabilir.

“ERDOĞAN YENİ GERÇEKLER OLUŞTURDU”

Erdoğan kuzey Suriye’ye Türk askerlerini göndererek yeni gerçekler oluşturdu. Erdoğan’ın cumartesi günkü ifadesine göre 5 bin kilometrekarelik “terörden arındırılmış” bölge vasıtasıyla, Türkiye’nin bölgede süresiz varolmasını amaçlıyor.”” ifadelerine yer verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :