- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Geleceğin Sineması ödülleri dağıtıldı

27 Ekim 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » KÜLTÜR-SANAT»Geleceğin Sineması ödülleri dağıtıldı
Geleceğin Sineması ödülleri dağıtıldı

Pera Palas’ta gerçekleşen ödül töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yarışmaya katılanlara teşekkür ederek, “Yarışmaya katılan tüm eserlerin konusu Beyoğlu, içinde Beyoğlu olan bütün filmler güzeldir.” dedi.

Demircan, geleceğin senaristlerini, yönetmenlerini desteklemekten mutlu olduklarını kaydederek, bu yılki temanın “Kısa Kısa Beyoğlu” olmasından gurur duyduklarını vurguladı.

 

ÖDÜLLER

Törende, “Beyoğlu Sineması” filmiyle Ömer Ferhat Özmen birincilik, “Cumartesi Düşü” filmiyle Alper Kızılboğa ikincilik, “Pasaj Pasaj Beyoğlu” filmiyle Ayşen Öztekin ise üçüncülük ödülü aldı.

Ana jürisinde Burçak Evren, Sevinç Baloğlu, Semir Aslanyürek, Hilmi Etikan, Hatice Aslan, Timur Savcı, Gökhan Mutlay, Selçuk Yavuzkanat, Ahu Türkpençe, Cem Altınsaray ve Deniz Doğan gibi isimlerin bulunduğu yarışmada dereceye girenler para ödülünün yanı sıra sponsor kurumlar Fono Film’den kurgu ve Linka’dan kamera desteği kazandı.

Ödülleri sahiplerine Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yaşar ve jüri üyeleri takdim etti.

Etkinliğe sanat dünyasından Hatice Aslan, Selda Alkor, Birce Akalay, Menderes Samancılar, Ahu Türkpençe, Ece Sükan, Günseli Kato, Didem Balçın, Timur Savcı, Cemal Okan, Yeliz Şar ve Tolga Güleç gibi isimler katıldı.

Sunuculuğunu Fulya Zenginer’in üstlendiği ödül töreninde ayrıca, Benjamin Cleary’nin yönetmenliğini üstlendiği 2016 Oscar ödüllü kısa film “Stutterer/Kekeme” filmi ve yarışmanın birincisi “Beyoğlu Sineması” filmi gösterildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz