- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

FETÖ elebaşı Şerefsiz Gülen’in iadesinde süreç hızlandı

31 Ekim 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNDEM»FETÖ elebaşı Şerefsiz Gülen’in iadesinde süreç hızlandı
FETÖ elebaşı Şerefsiz Gülen’in iadesinde süreç hızlandı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısı sürerken, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

SÜREÇ HIZLANDI

Kurtulmuş, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesine ilişkin sürece dair soruya şu yanıtı verdi: “Yarın sabah Feto’yu Türkiye’ye iade etmeleri ya da geçici tutuklama kararı vermeleri belki çok kolay görünmüyor ama sürecin hızlandığını ifade etmek isterim. Sayın Bozdağ’ın gezisinin, aradaki ilişkileri daha da net bir hale getirdiği ve Feto’nun iadesi ya da geçici tutuklanması sürecini hızlandırdığını ifade edebilirim.”

TUTUKLANMASI YA DA İADESİ..

ABD’nin, konunun gereğini yapması gerektiğini ifade eden Kurtulmuş, şöyle devam etti: “Ümit ediyorum ki, iade ya da geçici tutuklama sürecinde oldukça önemli bir adım atıldı. Bunun gereğini Amerika Birleşik Devletleri’nin yöneticilerinin, hukukçularının, yargı sisteminin yapması gerektiğine inanıyoruz. İnşallah Türkiye’ye bu büyük kabusu yaşatan, 15 Temmuz’daki o karanlık geceyi yaşatan ve ondan sonraki süreçte de boş durmayan örgüt liderinin Türkiye’ye en kısa zamanda iadesi mümkün olur ya da bu iade süreci içerisinde geçici tutuklaması kararı mümkün olur.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :