- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eski YARSAV Başkanı FETÖ’den tutuklandı

26 Ekim 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNDEM»Eski YARSAV Başkanı FETÖ’den tutuklandı
Eski YARSAV Başkanı FETÖ’den tutuklandı

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye getirilen Eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Murat Arslan, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade verdi.

FETÖ ÜYELİĞİNİ KABUL ETMEDİ

Hakkındaki FETÖ üyeliği iddiasını reddeden Arslan, YARSAV’ın kurulduğu 2006’dan beri denetim ve yönetim kurullarında görev yaptığını ve 2011’den beri de başkanlığını yürüttüğünü kaydetti.

 

Savcılık ifadesinde, FETÖ/PDY’ye ait ev veya yurtlarda sohbet adı altında yapılan görüşmelere katılmadığını savunan Arslan, bir tanığın hakkındaki “Murat Arslan’dan cemaat içindeki toplantılarda Murat Abi olarak bahsedilir ve kendisinin cemaat üyesi olduğu izlenimi açık bir şekilde verilirdi. Murat Arslan’ın mahkeme içinde deşifre olmaması için özel önem gösterilirdi” ifadesini de, “Mahkemede herkes birbirine abi veya abla diye hitap etmektedir.” diyerek kabul etmedi.

TUTUKLANDI

Arslan, yaklaşık 4 saat süren ifade işleminin ardından tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliğinde sorgulanan Arslan, “FETÖ üyeliği”nden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SOSYALİSTLERİN FETÖ DESTEĞİ

Telekulak mağduru hakim Kurtuluş Tayanç Çalışır, 15 Temmuz ve FETÖ adlı kitabında YARSAV ve YARGI-SEN’in FETÖ ile işbirliğini deşifre etmişti. Çalışır, bazı sosyalistlerin FETÖ’ye nasıl destek verdiğini anlatmıştı.

Kitapta yer alan bazı bölümler özetle şöyle:

“Sosyal demokratların yaşadığı dönüşüm bazen öyle ileri bir boyutta kendini gösteriyor ki Kafka’nın dönüşümünü bile solda sıfırda bırakıyor. FETÖ ile ittifakları gibi.

Asıl vahim olan, bir zamanlar cemaat mezalimi/kıyımları altında inim inim inleyen ve bu nedenle olsa gerek Stockholm Sendromu’na yakalanan (sözde) aydınların Gülen medyasını desteklemeleri.

YARSAV ve YARGISEN’in, Gülen’in etkin olduğu HSYK iktidarıyla dirsek temasının ötesinde, düşünsel ve eylemsel bir kardeşlik bağı içinde oldukları gizlenemez bir gerçektir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :