- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Emlak şampiyonu şehirler listesi açıklandı!

23 Ekim 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » EMLAK-GAYRİMENKUL»Emlak şampiyonu şehirler listesi açıklandı!
Emlak şampiyonu şehirler listesi açıklandı!

Dünyada en çok emlak yatırımı çeken şehirler belli oldu. Amerikalı bir danışmanlık şirketinin raporuna göre, en fazla uluslararası yatırımı, yedi yıl sonra ilk kez Londra’yı geride bırakan New York çekti.

Uluslararası sermaye, bu yılın haziran ayına kadarki 12 aylık dönemde New York’a 24 milyar 890 milyon dolar yatırım yaptı. Londra ise aynı dönemde 24 milyar 880 milyon dolar yatırım çekti. Sıralamada Paris üçüncü, Los Angeles dördüncü, Amsterdam ise beşinci sırada yer aldı.

YATIRIMLAR LONDRA’DA AZALDI NEW YORK’TA ARTTI

Raporda en çok dikkat çeken nokta, Londra’nın yaşadığı kan kaybı oldu. Londra’ya yapılan yatırımlar bir yılda 14 buçuk milyar dolar birden azalırken, New York’a yapılan yatırımlarda 9 milyar dolar artış yaşandı. Bu, New York’un, İngiltere’nin AB’den çıkış sürecinden en karlı çıkan şehir olduğunu gösteriyor. Raporda kendi ülkeleri dışında en çok yatırım yapan milletler de açıklandı. En çok yatırım yapanlar sıralamasında Amerikalılar 51 milyar dolarla birinci, Çinliler ise 16 milyar 800 milyon dolarla ikinci sırada. Son 12 ayda uluslararası çapta yapılan tüm emlak yatırımlarının genelinde ise düşüş var. Küresel ekonomiye ilişkin belirsizliğin artmasıyla, toplam yatırımlar son 7 yılda ilk kez düşerek 920 milyar dolara geriledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :