- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Coca Cola 2016 yılı 9 aylık kârını açıkladı

06 Kasım 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » EKONOMİ»Coca Cola 2016 yılı 9 aylık kârını açıkladı
Coca Cola 2016 yılı 9 aylık kârını açıkladı

Şirket 2016 yılının ilk 9ayında 388.969.000 lira toplam net kar elde ederken, 2015 yılı ilgili döneminde şirketin net karı 124.385.000 lira olarak açıklanmıştı.

9 AYDA BÜYÜME KAYDETMEKTEN MEMNUNUZ

Coca Cola İçecek Murahhas Aza Burak Başarır’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan faaliyet raporunda yer alan açıklamasında, “Pazarlarımızın birçoğunda üçüncü çeyreğin oldukça zorlu geçmesine rağmen, ilk dokuz ayda büyüme kaydetmekten memnunuz. İş modelimizin gücü ve organizasyonel becerilerimiz bu tür zayıf faaliyet ortamlarında bile büyümemizi sağlıyor.

HACİM ARTIŞI SÜRÜYOR

En büyük pazarımız Türkiye, üçüncü çeyreğin başındaki yavaşlamanın ardından bir miktar iyileşme gösteriyor. Bununla birlikte Türkiye’de yılın geri kalanında piyasa koşullarının zorlayıcı olmaya devam edeceğini öngürüyoruz. Orta Asya operasyonları, yılın ikinci yarısında geçen yılki düşük bazın da katkısıyla, kademeli olarak iyileşme göstererek, planlanandan daha iyi bir performans sergiliyor. Irak operasyonları ise, zorlu makroekonomik koşullar ve güvenlik problemleri nedeniyle zayıf seyretmeye devam ediyor. Diğer yandan, Pakistan’daki güçlü çift haneli hacim artışı sürüyor ve başarılı ciro yönetimi stratejisi marjlardaki artışa katkı sağlamaya devam ediyor.

Yılın ilk dokuz ayında satış hacmi, ciro ve FAVÖK’te kaydettiğimiz büyümeyle beraber, disiplinli finansal yönetime, verimliliği artırmaya ve işletme sermayesi performansına odaklanmaya devam ediyoruz. Yılın geri kalanında, düşük yatırım harcamalarıyla beraber önemli miktarda serbest nakit sağlamayı bekliyoruz. Kısa vadedeki zorlu koşullara rağmen, uzun vadede önceliğimiz, güçlü hacim ve ciro artışının yanı sıra marjlarda iyileşme olmaya devam ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,